دکتر محمدهادی قیومی » درمان ناتوانی جنسی در مردان » درمان ناتوانی جنسی با پروتز آلت تناسلی
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

درمان ناتوانی جنسی با پروتز آلت تناسلی

کاشت پروتز آلت تناسلی (ایمپلنت آلت تناسلی) به عنوان یک گزینه درمانی برای به دست آوردن نعوظ مصنوعی رضایت بخش در بیمارانی است که نسبت به درمان دارویی و سایر روش ها نتیجه مثبت دریافت نکرده اند. در حال حاضر، ساخت پروتزهای آلت تناسلی در معرض توسعه مستمر هستند و همواره به قابلیت مکانیکی و ایمنی بهتری دست می یابند. اما سوال اینجاست که عمل کاشت پروتز آلت تناسلی برای چه افرادی انجام می شود؟ هزینه پروتز آلت تناسلی چه میزان است؟ عوارض کاشت پروتز آلت تناسلی چیست؟ به منظور آشنایی بیشتر با عمل جراحی کاشت پروتز یا ایمپلنت آلت تناسلی تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

پروتز آلت تناسلی چیست؟

ایمپلنت آلت تناسلی یا پروتز آلت تناسلی، دستگاهی است که در آلت مردان کار گذاشته و برای درمان اختلال نعوظ در مردان (ED) استفاده می شود. پروتز آلت تناسلی دو سیلندر مصنوعی است که با مایع پر می شود تا آلت تناسلی برای نعوظ سخت شود. این دستگاه زیر پوست و در قسمت های نعوظ آلت تناسلی قرار می گیرد.

پروتز آلت تناسلی برای درمان مردان مبتلا به اختلال نعوظ (ناتوانی در نعوظ) استفاده می شود. اکثر این مردان قبل از قرار دادن پروتز آلت تناسلی، درمان های اختلالات نعوظ مانند داروهای خوراکی و دستگاه ها را امتحان کرده اند. علاوه بر این، پروتز آلت تناسلی می تواند بخشی از درمان بیماری پیرونی باشد. اکثر بیماران پس از یادگیری نحوه استفاده از پروتز آلت تناسلی از نتایج آن بسیار راضی هستند.

پروتز آلت تناسلی در اهواز

پروتز آلت تناسلی آقایان در اهواز

در مرکز توانمندی جنسی آقایان
Male Sexual Enhancement Center (MSEC)
پیشرفته ترین و کاملترین مرکز تشخیصی و درمانی و جراحی های زیبایی تناسلی

انواع پروتز آلت تناسلی


در حال حاضر دو نوع اصلی پروتز آلت تناسلی نیمه سخت و باد شونده وجود دارد. هر دو بسیار موثر هستند و احساس را در آلت تناسلی تغییر نمی دهند.

پروتز نیمه سخت (سفت)

در دستگاه پروتز نیمه سفت، یک لوله نیمه جامد با یک سری بخش مرکزی دارند که به محصول اجازه می دهد تا در موقعیت خود قرار گیرد. هنگامی که به فعالیت جنسی تمایل دارید، این پروتز اجازه می دهد تا در جهت رو به بالا صاف و سفت شود. اگرچه اغلب این پروتزها تاثیری در افزایش طول آلت ندارند، اما طراحی‌های خاص دیگری وجود دارد که برای اصلاح آلت های کوتاه یا زیادی بلند استفاده می گردد. به طور کلی، اغلب مردان پس از کاشت پروتز های نیمه سفت در آلت رضایت دارند و استفاده از آن آسان است.

پروتز بادشونده

این نوع از ایمپلنت ها، رایج ترین نوع پروتزهای آلت تناسلی به شمار می روند. این دستگاه دارای یک مخزن پر از مایع دارد که زیر دیواره شکم قرار داده می شود. یک پروتز بادی آلت تناسلی اجازه می دهد تا مایع را از محل نگهداری گرفته شود و سیلندرهای داخل آلت تناسلی را پر کند. یک پمپ در کیسه بیضه در کنار بیضه قرار داده می شود تا بیمار بتواند در صورت تمایل آن را باد کند.

مزایا کاشت پروتز آلت تناسلی

 • ایمپلنت آلت تناسلی برای درمان اختلالات نعوظ بسیار موثر در نظر گرفته می شود.
 • ایمپلنت آلت تناسلی، زمانی مناسب است که داروی خوراکی برای اختلال نعوظ کارایی نداشته باشد.
 • این دستگاه می تواند بخشی از جراحی تغییر جنسیت باشد.

معایب کاشت پروتز آلت تناسلی

 • در این روش خطر عفونت وجود دارد.
 • چند هفته طول می کشد تا به طور کامل بهبود یابد.
 • همه کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت نیستند.

چه کسانی کاندیدای مناسب کاشت پروتز آلت تناسلی مردان هستند؟


اگر موارد زیر را دارید، ممکن است کاندید خوبی برای جراحی کاشت آلت تناسلی باشید:

 • اختلال نعوظ مداوم که زندگی جنسی فرد را مختل می کند.
 • افرادی که به درمان های دارویی پاسخ نداده اند.
 • مردانی که نتایج مثبتی از داروهای تزریق آلت تناسلی نداشته اند.
 • فرد به بیماری هایی مانند بیماری پیرونی مبتلا است که با درمان های دیگر بهبود نمی یابد.
 • افرادی که سابقه سرطان پروستات داشته یا تحت عمل جراحی پروستاتکتومی قرار گرفته اند.

مطالب مفید: میزان مرگ و میر سرطان پروستات

پروتز آلت تناسلی برای چه افرادی مناسب نیست؟

این روش درمانی در افرادی که ممکن است اختلال نعوظ برگشت پذیر باشد، مناسب نخواهد بود. همچنین، این عمل در مردانی که فاقد میل یا احساس جنسی هستند و یا از عفونت ادراری، التهاب، ضایعات یا سایر مشکلات پوست آلت تناسلی یا کیسه بیضه خود رنج می برند، انجام نخواهد شد.

عمل جراحی دستگاه تناسلی مردان اهواز

خطرات و عوارض کاشت پروتز آلت تناسلی

توصیه می شود به منظور کاهش عوارض و خطرات کاشت ایمپلنت به بهترین متخصص اورولوژی در اهواز یا دیگر استان ها که باتجربه و حرفه ای باشند مراجعه نمایید. به هر حال، خطراتی که جراحی کاشت آلت می‌تواند داشته باشد به شرح زیر است:

 • بروز عفونت به ویژه در افراد که آسیب طناب نخاعی یا دیابت دارند.
 • بروز مشکل در عملکرد دستگاه کاشته شده که ممکن است نیاز به جراحی مجدد برای تعمیر یا برداشتن دستگاه داشته باشد. البته لازم به ذکر است که مشکلات عملکردی دستگاه در موارد بسیار نادر اتفاق می افتد.
 • ممکن است در موارد نادر دستگاه به پوست داخلی آلت بچسبد و سبب زخم های داخلی یا چسبندگی شود.

هزینه کاشت پروتز آلت تناسلی

قیمت عمل جراحی دستگاه تناسلی مردان از جمله کاشت پروتز آلت تناسلی یکسان نبوده و در افراد مختلف متفاوت در نظر گرفته می شود. به طور کلی، هزینه پروتز آلت تناسلی مردان به نوع پروتز، شرایط بیمار و دستمزد جراح بستگی دارد. علاوه بر این، هزینه بیمارستان، آزمایشات قبل و معاینات بعدی به همراه داروهای مصرفی می تواند در تعیین قیمت نهایی موثر باشد. لازم به ذکر است که برخی از بیمه های درمانی این نوع عمل را تحت پوشش قرار می دهند، با این حال نوع بیمه و شرایط بیمه کننده در نظر گرفته و در نهایت هزینه های تحت پوشش محاسبه می شود.

سخن پایانی


جراحی کاشت آلت تناسلی روشی است که به افراد با اختلالات نعوظ کمک می کند تا نعوظ داشته و آن را حفظ کنند. این روش معمولاً برای مردانی که سایر درمان های اختلالات نعوظ مانند درمان با دارو و دستگاه را امتحان کرده‌اند، اما نتیجه ای حاصل نشده است، به کار می رود. این جراحی شامل قرار دادن میله های بادی یا نیمه سفت در آلت تناسلی است و اکثر مردان از نتایج آن راضی هستند. توجه داشته باشید این روش برای همه افراد مناسب نیست، لذا به منظور انتخاب بهترین روش درمان به بهترین متخصص اورولوژی مراجعه نمایید. برای مشاوره آنلاین با دکتر محمدهادی قیومی از طریق سامانه ماوراطب اقدام کنید.

سوالات متداول پروتز آلت تناسلی

دکتر هادی قیومی

دکتر هادی قیومی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و دستگاه تناسلی (نازایی) فارغ التحصیل از دانشگاه تهران
برچسب ها:

مقالات مرتبط

درمان اختلال نعوظ در مردان با روش قطعی

درمان اختلال نعوظ در مردان با روش قطعی

درمان اختلال نعوظ نه تنها باعث بهبود روابط زناشویی می‌شود بلکه می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس و کیفیت زندگی کمک کند. بنابراین، آگاهی از روش‌های مختلف درمانی امری ضروری است. اختلال در نعوظ اگر به صورت مکرر رخ دهد، می تواند نشانه مشکلی در سلامت فرد باشد که نیاز به...

جوانسازی جنسی در آقایان

جوانسازی جنسی در آقایان

امروزه با توجه به پیشرفت عظیمی که در علم پزشکی رخ داده است می توان با استفاده از جدیدترین دستگاه های دنیا آقایان به نتیجه ای مطلوبی که از ظاهر دستگاه تناسلی خود دارند برسند و هم چنین جراح زیبایی مردان که متخصص اورولوژیست می باشد آن ها را در این امر یاری می کند. در...

درمان کجی آلت تناسلی مردان

درمان کجی آلت تناسلی مردان

کجی آلت تناسلی چیست و چگونه ایجاد می شود؟ علت کج شدن آلت تناسلی مردان چیست؟ درمان کجی آلت تناسلی از چه راه هایی صورت می گیرد؟ درمان کجی آلت تناسلی با طب سنتی امکان پذیر است؟ جراحی کجی آلت تناسلی چه عوارضی دارد؟ هزینه درمان کجی آلت تناسلی به چه صورتی محاسبه می شود؟‌...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *