دکتر محمدهادی قیومی » درمان ناتوانی جنسی در مردان » علت شیوع ناتوانی جنسی در مردان
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

علت شیوع ناتوانی جنسی در مردان

ناتوانی جنسی در مردان از مشکلات شایعی است که به دلایل مسائل فرهنگی، مذهبی و عرفی حاکم بر جامعه و یا عدم اطلاع از درمانگر آن مورد بی توجهی قرار گرفته است. یکی از مشکلات بسیار مهم در مشکلات زناشویی ناتوانی جنسی در میان آقایان است که ممکن است مشکلات زیادی را برای شریک جنسی به همراه داشته باشد. برای مطالعه بیشتر درباره علت ناتوانی جنسی در مردان با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

برای گرفتن مشاوره رایگان به طور مستقیم با دکتر قیومی به صورت کاملا محرمانه فرم زیر را تکمیل کنید.

نام و نام خانوادگی
ایمیل
شماره موبایل
ارسال شد. با شما تماس می گیریم
دوباره تلاش کنید

اما ناتوانی جنسی چیست؟ آیا قابل درمان است؟ بیماری های جنسی به چند دسته تقسیم می شود؟ عدم توجه به این اختلالات و عدم اقدام برای درمان چه پیامدی به همراه دارد؟ ما در این مقاله قصد داریم تا به تمامی این پرسش ها پاسخ دهیم. شما توضیحات دکتر محمد هادی قیومی متخصص اورولوژی را در مورد علت ناتوانی جنسی در مردان می خوانید. برای مشاوره آنلاین با دکتر محمدهادی قیومی بهترین متخصص اورولوژی در اهواز می توانید از طریق سامانه ماوراطب اقدام کنید.

اختلالات جنسی در مردان


اختلالات جنسی دارای زیر مجموعه هایی است. اما به طور کلی می توان اختلالات جنسی در آقایان را به دو دسته کرد:

سرد مزاجی

اختلالات جنسی که در آن عدم تمایل آقا برای برقراری رابطه جنسی با شریک جنسی خود است که در اصطلاح عامیانه به آن سرد مزاجی گفته می شود.

علت سردمزاجی

به طور کلی می توان علت سرد مزاجی در آقایان جوان را به علت های روحی و روانی مربوط کنیم. خستگی های جسمی، فشار کاری، استرس، اضطراب، افسردگی، شایع ترین علت عدم تمایل جنسی آقا نسبت به شریک جنسی خود است.

درمان سردمزاجی

با توجه به دلایل به وجود آمدن سردمزاجی درمان آن به برطرف کردن و کنترل مشکلات روحی و روانی و در کنار آن استفاده کوتاه مدت از دارو درمانی برای درمان عارضه می تواند مفید واقع شود.

ناتوانی جنسی

ناتوانی یا عدم توانایی مناسب برای برقراری رابطه جنسی نرمال با شریک جنسی تلقی می شود. در این دسته عوامل و دلایل مختلفی می تواند موجب شود تا فرد توانایی برقراری رابطه جنسی با شریک جنسی خود نداشته باشد که دلایل آن می تواند به قسمت های مختلف تقسیم شود که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم:

ناتوانی جنسی در مردان

اختلالات نعوظ


اختلال نعوظ در مردان را می توان به عنوان یکی از علائم و نشانه های بیماری دانست. طبق آمار بدست آمده در سطح جهانی ۱۵۰ میلیون نفر به این عارضه مبتلا هستند. در این عارضه فرد دارای نعوظ کامل برای برقراری رابطه جنسی نبوده که در نهایت اضطراب و اختلال فردی را به همراه دارد. اما چه زمانی لازم است تا برای درمان ناتوانی جنسی در مردان اقدام کنید؟ زمانی که وجود این اختلال را حداقل ۳ ماه در روابط جنسی خود مشاهده کردید لازم است تا برای درمان و بررسی علت ناتوانی جنسی در مردان اقدام کنید.

علت اختلالات نعوظ

به وجود آمدن اختلال نعوظ می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد.

 • یکی از شایع ترین علت زود شل شدن نعوظ ابتلا به دیابت نوع ۲ است.
 • بیماری های پارکینسون، نروپاتی محیطی و ام اس عوارض اختلالات نعوظ را به همراه دارند.
 • برخی از مبتلایان به این عارضه مبتلا به کاهش سطح تستسترون هورمون جنسی هستند.
 • درمان بیماری پروستات
 • عوارض جراحی (پروستاتکتومی رادیکال، سیستکتومی، و..)

علاوه بر بیماری، عوامل خارجی نیز می تواند در وجود آمدن اختلالات نعوظ موثر باشد که در اینجا به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

 • استعمال دخانیات
 • مصرف مواد مخدر
 • چاقی و اضافه وزن
 • فشار خون بالا
 • نارسایی کلیه یا دیالیز
 • استفاده از داروهایی مانند: تیازید، اسپیرونولاکتون، دیگوکسین، فنوتیازیدها، آلوپرینول، ایندومتاسین، فیبرات و داروهای ضد افسردگی
 • اختلالات کبدی
اختلالات نعوظ در مردان

علاوه بر موارد ذکر شده عوامل روحی و روانی نیز نقش موثری در به وجود آمدن این اختلالات دارند. مانند: استرس، اضطراب، ترس و خشم و…

درمان اختلالات نعوظ

برای آغاز مراحل درمانی لازم است تا بررسی شود که علت به وجود آمدن این عارضه دلایل روحی و روانی دارد یا خیر تا برای درمان به بهترین درمانگر ناتوانی جنسی مراجعه شود.

انزال زودرس


در صورتی که آقایی در رابطه جنسی خود قبل از ۲ دقیقه ارضا شود، می توان گفت فرد به زودانزالی مبتلاست و لازم است تا مراحل درمان را طی کند. اما چه زمانی با قطعیت می توان گفت که به زودانزالی مبتلا هستید؟ در صورتی که آقایی در بیش از ۵۰% روابط جنسی خود در زمانی کمتر از دو دقیقه ارضا شود می توان گفت که فرد به زودانزالی مبتلاست.

درمان زودانزالی

در بیشتر موارد فرد برای درمان این اختلال اقدام نمی کند اما زمانی که این عارضه به صورت جدی رابطه جنسی فرد را تحت الشعاع قرار می دهد لازم است تا برای درمان اقدام شود. در شرایطی که فرد قبل از برقراری رابطه جنسی یا با کوچک ترین تحریک و یا ظرف چند ثانیه ارضا صورت گیرد قطعا لازم است تا برای درمان به بهترین متخصص اورولوژی برای بررسی علت ناتوانی جنسی در مردان مراجعه کند. برخی عوامل مانند فشار روانی و استرس و اضطراب، وقفه زمانی طولانی در بین روابط جنسی و یا روابط جنسی کم و محدود می تواند موجب انزال زودرس در فرد شود اما این بعد از برطرف کردن این عوامل تمام این مسائل برطرف می شود.

علت ناتوانی جنسی در مردان

انزال دیررس


اگر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بعد از دخول در رابطه جنسی ارضا صورت نگیرد فرد به انزال دیررس مبتلاست و لازم است تا برای درمان اقدام کند. طبق آمار بدست آمده تنها  تا ۱ الی ۴ درصد از مردان به انزال دیررس مبتلا می شوند.

علت انزال دیررس

علت به وجود آمدن این عارضه می تواند به دلایل مختلفی مانند: عوامل روانی و یا دلایل فیزیکی صورت گیرد. دیر انزالی بعد از ناتوانی جنسی در مردان، اختلالات نعوظ و انزال زودرس یکی از اختلالات شایع در میان مردان است.

علت فیزیکی دیرانزالی

 • عوارض جانبی داروهایی مانند: داروهای ضد اضطراب، داروهای فشار خون
 • استعمال مشروبات الکلی و برخی داروهای روانگردان
 • آسیب های عصبی مانند: سکته مغزی، آسیب نخاعی، بیماری ام اس، دیابت
 • خودارضایی بیش از ۳ بار در هفته

علت روانی انزال دیررس

 • داشتن مشکلات روانی مانند قربانی سوء استفاده جنسی، تربیت نادرست جنسی، خشم ابراز نشده، عدم تمایل به لذت بردن
 • عقاید مذهبی بر این باور که انجام فعالیت های جنسی یک گناه است.
 • کمبود اعتماد به نفس، ترس از مسائلی که در روابط جنسی ایجاد می شود مانند مایع منی، دستگاه تناسلی زن و…

درمان انزال دیررس

درمان انزال دیررس نیازمند بررسی است که دلایل اصلی دیر انزالی چیست؟ مطابق یا دلایل مطرح شده برای درمان اقدام می شود. لازم است تا برای درمان به بهترین متخصص اورولوژی و ناتوانی جنسی مراجعه کنید.

متاسفانه باور غلط حاکم بر جامعه مبنی بر رابطه مستقیم مردانگی مرد و توانایی رابطه جنسی موجب شده است تا بسیاری از مردان مبتلا به مشکلات جنسی دست به انکار مشکل جنسی خود بزنند و یا برای درمان اقدام نکنند. این مساله مشکلات عدیده ای جسمی، روانی را برای فرد به همراه خواهد داشت. عدم رضایت شریک جنسی و مشکلات زناشویی می تواند پیامدی برای عدم توجه به این مشکل باشد. توصیه ما این است در هر سنی و در هر شرایطی که هستید، برای درمان مشکلات جنسی خود بدون خجالت و شرم اقدام کنید. به بهترین اورولوژیست مراجعه کنید تا طعم رابطه جنسی سالم و بدون اختلال را بچشید.

دکتر هادی قیومی

دکتر هادی قیومی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و دستگاه تناسلی (نازایی) فارغ التحصیل از دانشگاه تهران
برچسب ها:

مقالات مرتبط

جوانسازی جنسی در آقایان

جوانسازی جنسی در آقایان

امروزه با توجه به پیشرفت عظیمی که در علم پزشکی رخ داده است می توان با استفاده از جدیدترین دستگاه های دنیا آقایان به نتیجه ای مطلوبی که از ظاهر دستگاه تناسلی خود دارند برسند و هم چنین جراح زیبایی مردان که متخصص اورولوژیست می باشد آن ها را در این امر یاری می کند. در...

درمان کجی آلت تناسلی مردان

درمان کجی آلت تناسلی مردان

کجی آلت تناسلی چیست و چگونه ایجاد می شود؟ علت کج شدن آلت تناسلی مردان چیست؟ درمان کجی آلت تناسلی از چه راه هایی صورت می گیرد؟ درمان کجی آلت تناسلی با طب سنتی امکان پذیر است؟ جراحی کجی آلت تناسلی چه عوارضی دارد؟ هزینه درمان کجی آلت تناسلی به چه صورتی محاسبه می شود؟‌...

درمان قطعی ناتوانی جنسی مردان

درمان قطعی ناتوانی جنسی مردان

ناتوانی جنسی در آقایان تاثیرات مخربی بر زندگی زناشویی خواهد داشت که قابل کتمان نیست. لازم است در این بحث مهم و حیاتی شرم و خجالت را کنار بگذارید و برای درمان آن کاری بکنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *