دکتر محمدهادی قیومی » درمان ناتوانی جنسی در مردان » درمان اختلال نعوظ در مردان با روش قطعی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

درمان اختلال نعوظ در مردان با روش قطعی

اختلال نعوظ در مردان یک عدم توانایی برای حفظ نعوظ برای انجام دخول است. بسیاری از مردان در طول زندگی خود به دلیل استرس، این اختلال را تجربه می کنند. اختلال در نعوظ اگر به صورت مکرر رخ دهد، می تواند نشانه مشکلی در سلامت فرد باشد که نیاز به درمان دارد. همچنین می تواند نشانه ای از مشکلات احساسی و رابطه ای باشد که نیاز به درمان تخصصی دارد. در این مقاله قصد داریم به راه های مختلف برای درمان اختلال نعوظ در مردان اشاره ای داشته باشیم. ولی در ابتدا اجازه دهید درباره دلایل این اختلال صحبت کنیم.

برای گرفتن مشاوره رایگان به طور مستقیم با دکتر قیومی به صورت کاملا محرمانه فرم زیر را تکمیل کنید.

نام و نام خانوادگی
ایمیل
شماره موبایل
ارسال شد. با شما تماس می گیریم
دوباره تلاش کنید

اختلال نعوظ چیست


فرد مبتلا به اختلال نعوظ مرتباً به سختی می‌تواند نعوظ کافی برای داشتن رابطه جنسی داشته باشد یا آن را محکم نگه دارد. این می تواند نه تنها در فعالیت جنسی بلکه با کیفیت زندگی فرد نیز تداخل داشته باشد. جنسیت در طیف ها وجود دارد. برخی از افراد گهگاه با سخت شدن یا سفت ماندن آلت تناسلی خود دچار مشکل می شوند. با این حال، اختلال نعوظ (ED) اغلب تنها در صورتی نگران کننده است که عملکرد جنسی رضایت بخش به طور مداوم غیرممکن باشد. آگاهی از این که ED می تواند یک بیماری قابل درمان باشد، از زمان کشف اینکه داروی سیلدنافیل یا ویاگرا بر نعوظ آلت تناسلی تأثیر می گذارد، افزایش یافته است. با این حال، افرادی که با عملکرد جنسی خود مشکل دارند، ممکن است تمایلی به صحبت با پزشک خود نداشته باشند، زیرا آن را یک مسئله شرم آور می دانند.

علائم اختلالات نعوظ کدام اند؟


ممکن است مردان همیشه با موفقیت به نعوظ نرسند و اگر این اتفاق به ندرت رخ دهد، یک مشکل پزشکی مهم محسوب نمی شود.با این حال، اختلال در نعوظ تنها به ناتوانی در دستیابی به آلت تناسلی مورد نظر خلاصه نمی شود، بلکه می تواند شامل تلاش برای حفظ نعوظ به اندازه کافی و طولانی برای انجام مقاربت، کاهش میل جنسی و یا عدم توانایی در انزال باشد.اختلال در نعوظ می تواند اغلب با علائم عاطفی دیگر مانند خجالت، شرم، اضطراب و کاهش علاقه به مقاربت جنسی نیز همراه باشد.اما هنگامی که این علائم به طور مرتب رخ می دهد، می توان گفت که مرد مبتلا به اختلال نعوظ است.

علت بروز اختلال نعوظ در مردان

علت اختلال نعوظ به دلیل وجود مشکلاتی در مراحل مختلف پروسه نعوظ می تواند بروز داشته باشد. نعوظ در نتیجه تجمع خون در آلت تناسلی است. جریان خون معمولاً به دلیل افکار جنسی و یا تماس مستقیم آلت تجمع می یابد. زمانی که مرد از لحاظ جنسی برانگیخته می شود، ماهیچه های آلت تناسلی ریلکس می شوند. این مورد اجازه می دهد که جریان خون در آلت افزایش یابد. همان طور که خون در آلت تجمع می یابد، شروع به رشد و سفت شدن می کند. در صورتی که در این مراحل از نعوظ مشکلی باشد، اختلال در نعوظ وجود دارد.

همچنین گاهی اوقات ترکیبی از مسائل جسمی و روانی باعث اختلال در نعوظ می شود. به عنوان مثال، یک وضعیت جسمی جزئی که باعث کندی واکنش جنسی شما می شود، ممکن است باعث نگرانی در مورد نعوظ شود و بدین ترتیب اضطراب ناشی از آن می تواند باعث اختلال در نعوظ شود.

برای مطالعه درباره عوارض خودارضایی کلیک کنید.

در بسیاری از موارد، اختلال در نعوظ ناشی از بیماری های جسمی است. به طور کلی شایع ترین این علل عبارت اند از؛

 • بیماری های قلبی و عروقی
 • گرفتگی رگ های خونی (آترواسکلروز)
 • کلسترول بالا
 • فشار خون بالا
 • دیابت و مرض قند
 • چاقی و اضافه وزن
 • سندرم متابولیک – وضعیتی شامل کلسترول بالا، افزایش فشار خون، انسولین زیاد و چربی بالای بدن در اطراف کمر
 • بیماری پارکینسون
 • مولتیپل اسکلروزیس
 • برخی داروهای تجویزی
 • مصرف دخانیات و سیگار
 • بیماری پیرونی – توسعه بافت اسکار درون آلت
 • مشروبات الکلی و اشکال دیگر سوء مصرف مواد
 • اختلالات خواب
 • پرتو درمانی و جراحی و درمان سرطان پروستات یا پروستات بزرگ شده
 • جراحی یا جراحاتی که در ناحیه لگن یا نخاع

صدمات، به ویژه اگر به اعصاب یا شریان هایی که نعوظ را کنترل می کنند آسیب برساند. همچنین هرچه فرد پیرتر می شود، دستیابی به نعوظ ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد و از استحکام کمتری نیز برخوردار باشد

عمل جراحی دستگاه تناسلی مردان اهواز

دلایل روانی اختلال نعوظ


مغز نقش مهمی در تحریک مجموعه ای از وقایع جسمی که باعث نعوظ می شود دارد که از احساس هیجان جنسی شروع می شود. تعدادی از موارد می توانند در احساسات جنسی اختلال ایجاد کرده و اختلال نعوظ را بدتر کنند.

دلایل روانشناختی اختلالات نعوظ به این شرح است؛

 • افسردگی، اضطراب یا فقدان سایر شرایط بهداشت روانی
 • فشار های روحی و روانی در اثر عوامل مختلف
 • مشکلات روابط ناشی از استرس، کمبود ارتباط و یا سایر نگرانی ها
 • مصرف برخی داروها، از جمله داروهای ضد افسردگی، آنتی هیستامین ها و داروهای درمان فشار خون بالا

راه های مختلف درمان اختلال نعوظ در مردان


درمان این اختلال بستگی به علت اختلال نعوظ در فرد دارد. احتمال دارد که نیازمند انجام ترکیبی از روش های درمانی مانند دارودرمانی یا گفتاردرمانی داشته باشید.

۱. دارودرمانی

پزشک داروهایی را برای کمک به علائم اختلال در نعوظ تجویز می کند. احتمال دارد که نیازمند امتحان کردن داروهای مختلفی باشید تا متوجه شوید که کدام یک برای شما موثر ترند. در ادامه به داروهای خوراکی که به تحریک جریان خون در آلت کمک می کند، اشاره می کنیم:

 • آوانافیل
 • سیلدنافیل
 • تادالافیل
 • واردنافیل

آلپروستادیل داروی دیگری است که برای درمان اختلال در نعوظ تجویز می شود. این دارو می تواند به صورت تزریقی به ابتدا یا اطراف آلت استفاده شود.

۲. تستوسترون تراپی

تستوسترون تراپی هم می تواند برای درمان سطح پایین تستوسترون به کار رود. داروهای مختلفی وجود دارد که باعث اختلال در نعوظ می شوند. تمامی داروهایی که مصرف می کنید را با پزشک خود در میان بگذارید. احتمال دارد که بتوانید از داروهای جایگزین استفاده کنید. هیچ گاه دارویی را بدون مشورت با پزشک قطع نکنید. لازم به ذکر است که داروهایی که برای درمان اختلال نعوظ در مردان تجویز می شوند، در برخی موارد دارای عوارض جانبی هستند. در صورتی که عوارض جانبی ناخوشایندی را تجربه می کنید، حتماً پزشک را در جریان قرار دهید. احتمال دارد که بتوان داروی جایگزینی را برای فرد تجویز کرد.

درمان اختلال نعوظ دکتر قیومی

۳. گفتگو درمانی

فاکتورهای روانشناسی بسیاری وجود دارد که باعث بروز اختلال در نعوظ می شود شامل:

 • استرس
 • اضطراب
 • اختلال استرس پس از حادثه
 • افسردگی

در صورتی که اختلال در نعوظ ناشی از علل روانشناسی را تجربه می کنید، احتمال دارد که بتوان با گفتاردرمانی به درمان پرداخت. در جلسات درمانی مختلفی که با تراپیست دارید، درباره موارد زیر صحبت می شود:

 • فاکتورهای اصلی استرس و اضطراب
 • احساس فرد درباره رابطه جنسی
 • اختلالات درونی که می تواند بر سلامت جنسی فرد تاثیر بگذارد.

در صورتی که اختلال نعوظ بر رابطه بین فردی تاثیر بگذارد، می توان با یک مشاور خانواده صحبت کرد. زوج درمانی می تواند به بهبود روابط عاطفی کمک کند و در نتیجه شاهد رفع اختلال نعوظ هستیم.

۴. دستگاه وکیوم

روش درمانی استفاده از وکیوم برای شبیه سازی نعوظ و تجمع خون در ناحیه است. خون در آلت تجمع می یابد و منجر به نعوظ می شود. دستگاه وکیوم شامل موارد زیر است:

 • لوله پلاستیکی که بر روی آلت قرار می گیرد.
 • یک پمپ که با کشیدن هوا در لوله ی پلاستیکی، خاصیت مکش ایجاد می کند.
 • یک حلقه الاستیک که همزمان با برداشتن لوله پلاستیکی در ابتدای آلت قرار می گیرد.

عملکرد حلقه الاستیک به گونه ایست که حالت نعوظ را حفظ می کند و خون را در آلت نگاه می دارد و از بازگشت خون و از بین رفتن نعوظ پیشگیری می کند. این حلقه می تواند برای ۳۰ دقیقه در محل باقی بماند. در رابطه با استفاده از این دستگاه بهتر است که با متخصص اورولوژی خود مشورت کنید. در برخی موارد نیازی به استفاده از این دستگاه نیست و با روش های دیگر می توان به درمان اختلال نعوظ کمک کرد.

درمان اختلال نعوظ با ارکتوفیکس

در این روش درمانی با کمک این دستگاه به روز که قابلیت های مختلفی در جهت درمان و جوانسازی جنسی دارد که یکی از آن ها درمان اختلالات نعوظ است که می توان بدون هیچگونه درد و خونریزی تنها با کمک چند جلسه استفاده از آن از شر این عارضه خلاص شوید.

خلاصه


برای به دست آوردن بهترین نتیجه ممکن از بهترین دکتر برای درمان اختلالات نعوظ در شهر محل سکونت تان کمک بگیرید تا بیماری در همان مراحل اولیه تشخیص و یا از بروز شکل شدیدتری از آن جلوگیری شود.

منبع : https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction#treatment

دکتر هادی قیومی

دکتر هادی قیومی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و دستگاه تناسلی (نازایی) فارغ التحصیل از دانشگاه تهران
برچسب ها:

مقالات مرتبط

درمان قطعی ناتوانی جنسی مردان

درمان قطعی ناتوانی جنسی مردان

ناتوانی جنسی در آقایان تاثیرات مخربی بر زندگی زناشویی خواهد داشت که قابل کتمان نیست. لازم است در این بحث مهم و حیاتی شرم و خجالت را کنار بگذارید و برای درمان آن کاری بکنید.

درمان ناباروری در مردان

درمان ناباروری در مردان

درمان ناباروری در مردان قبل از هرچیز بستگی به این دارد که چه عاملی باعث ناباروری شده است؟! بسیاری از مشکلات را می توان با دارو یا روش های مختلف جراحی برطرف کرد. درمان ناباروری مردان، مجموعه اقداماتی است که انجام میشود تا مردان بتوانند نقش خود را در بارداری، به صورت...

زود انزالی و روش های قطعی درمان

زود انزالی و روش های قطعی درمان

زود انزالی یا انزال زودرس به انگلیسی Premature ejaculation (PE) به حالتی گفته می شود که مردان قبل از مقاربت یا کمتر از یک دقیقه بعد از شروع رابطه جنسی به ارگاسم می رسند. زمان مشخصی برای انزال مرد در حین رابطه جنسی وجود ندارد، اما اگر همیشه یا بیشتر مواقع تجربه زود...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *