دکتر محمدهادی قیومی » درمان ناتوانی جنسی در مردان » درمان قطعی ناتوانی جنسی مردان
مدت زمان مطالعه ۳۰ دقیقه

درمان قطعی ناتوانی جنسی مردان

ناتوانی جنسی مردان یعنی عدم توانایی در دستیابی و یا حفظ نعوظ کافی برای رابطه جنسی که ممکن است به مشکلاتی همچون انزال زودرس یا حتی عدم ارضای جنسی منجر شود. این مشکل می‌تواند از عوامل فیزیولوژیک، روانی یا روانشناختی ناشی شود. درمان ناتوانی جنسی مردان ممکن است شامل استفاده از داروهای معتبر، مشاوره روان‌شناختی، تغییر در سبک زندگی شامل تغذیه سالم و ورزش منظم و در صورت نیاز، روش‌های جراحی باشد. اما تشخیص دقیق علت و معالجه مناسب توسط پزشکان و متخصصان مربوطه ضروری است.

متاسفانه یکی از مهم ترین مشکلاتی که زوجین را درگیر می کند، عدم باروری و ناتوانی جنسی در مردان است. امروزه به دلایل مختلف ناتوانی جنسی در سراسر جهان در حال افزایش بوده و در آقایان و خانم ها مشاهده می شود. یکی از اصلی ترین دلایل شیوع این عارضه می تواند تغییر سبک زندگی به سمتی ناسالم باشد. ناتوانی جنسی می تواند در مردان و در تمامی سنین اتفاق بیفتد، به خصوص در سنین بالاتر. از جمله ناتوانی های جنسی می توان به اختلالات انزال، اختلال در نعوظ و یا عدم گرایش و میل جنسی اشاره کرد. این قبیل مشکلات را می توان با درمان های موثر برطرف کرد

درمان قطعی ناتوانی جنسی در مردان

برای گرفتن مشاوره رایگان به طور مستقیم با دکتر قیومی به صورت کاملا محرمانه فرم زیر را تکمیل کنید.

نام و نام خانوادگی
ایمیل
شماره موبایل
ارسال شد. با شما تماس می گیریم
دوباره تلاش کنید

دسترسی آسان به مهم ترین بخش های مقاله

منظور از ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

ناتوانی جنسی، مشکل فیزیکی و روانی است که می تواند مانع لذت بردن در رابطه جنسی شود. ناتوانی جنسی در مردان با بالا رفتن سن، بیشتر می شود.هر گونه تحریک جنسی می تواند منجر به گشاد شدن عروق و افزایش جریان خون در طول اندام تناسلی مردان بشود. در نتیجه به دلیل پر شدن این فضا ها از خون، آلت تناسلی مردانه بزرگ و محکم می شود. در همین حین پوست کیسه های بیضه ها کشیده تر می شود و در نتیجه آن بیضه ها به سمت بالا کشیده می شوند. این وضعیت را وضعیت نعوظ می نامند. نعوظ به این دلیل رخ می دهد که آلت تناسلی مردانه توانایی دخول و انزال را داشته باشد.
ناتوانی جنسی در مردان می تواند با اختلالات آلت تناسلی مردان نیز همراه باشد.

آشنایی با دستگاه تناسلی مردان

این دستگاه دارای اندام هایی است که نقش های متنوعی را در زمینه تولید مثل و استخراج موادی خاص از بدن برعهده دارند. از وظایف اصلی این اندام ها می توان به تولید، ذخیره، ترشح، انتقال و استخراج اسپرم ها، مایع منی و البته ادرار نیز اشاره کرد. این دستگاه در آقایان از دو بخش خارجی و داخلی تشکیل شده است که هر کدام اندام ها و کارکرد های خاص خودشان را دارند.
ساختار بخش خارجی دستگاه تناسلی مردانه از اندام های آلت تناسلی، کیسه های بیضه، بیضه ها و اپی دیدیم تشکیل شده است. عملکرد های اصلی این بخش داخلی، بر ساخت و ذخیره سلول های جنسی نر یا اسپرم ها تمرکز یافته است. ساختار بخش داخلی دستگاه تناسلی مردانه از لوله های اسپرم بر، مجاری انزال، مجرای ادرار، کیسه های منی، غده پروستات و غدد پیازی تشکیل شده است. عملکرد های بخش خارجی دستگاه تناسلی مردانه بیشترین تمرکز خود را در انتقال و استخراج سلول های جنسی نر، در بستر مایع منی، است.

آناتومی-دستگاه-تناسلی-مردان
آلت تناسلی مردان
مثانه
غده پروستات
بیضه
اپی دیدیم
غده پروستات نرمال

بلوغ جنسی در مردان

بر خلاف انتظار جامعه، عامل اساسی تعیین شروع سن بلوغ در افراد، مولفه وراثت است. بنابراین عامل جغرافیا محل تولد افراد و والدینشان، می تواند در تعیین سن شروع بلوغ افراد موثر باشد. همچنین عواملی نظیر رژیم های غذایی، فعالیت های پر تحرک و ورزشی، عدم استفاد از مشروبات الکلی و دخانیات و….، همگی می توانند در فرایند بلوغ تاثیر بگذارد.
به طور معمول سن شروع بلوغ پسران بین ۱۲ تا ۱۵ سال است و زمان آن نیز در حدود ۲ تا ۴ سال طول می کشد. اساس زندگی دوران بزرگسالی افراد وابستگی زیادی به دوران بلوغ و تغییرات جسمی، روانی، عاطفی و اجتماعی آن دوره دارد. بنابراین اهمیت این دوره چند بعدی در مسیر زندگی بزرگسالی افراد بسیار پررنگ است.

نشانه های بلوغ جنسی در مردان

هر نوع تغییری در هر سطحی دارای نشانه هایی آشکار و پنهان است. مهم ترین اتفاقی که در دوران بلوغ پسران رخ می دهد، ترشح هورمون تستوسترون در آن ها است. نشانه هایی که به دنبال ترشح تستوسترون در دوران بلوغ پسران رخ می دهد، عبارتند از:

بلوغ جنسی در پسران
 • تغییر صدا
 • افزایش حجم بدن
 • افزایش میزان تعرق
 • افزایش چربی پوست
 • بزرگ شدن و افزایش طول و قطر آلت تناسلی
 • تغییرات هیجانی و روانی
 • افزایش میزان جوش ها
 • ترشح مایع منی و بروز وضعیت انزال به ویژه در خواب
 • افزایش سرعت رشد موهای ناحیه تناسلی، صورت و زیر بغل

چرخه عملکرد جنسی مردان

 • میل جنسی: کشش به سمت انجام فعالیت جنسی است. ممکن است این کشش توسط افکار، کلمات، مناظر، بو یا لمس ایجاد شود. میل جنسی به مرحله اول چرخه پاسخ جنسی که هیجان است، منجر می شود.
 • هیجان یا تحریک جنسی: در طی هیجان یا تحریک، مغز سیگنال های عصبی را از نخاع به سمت آلت تناسلی مرد می فرستد. شریان های خون رسانی کننده بافت های آلت مردانه با بازتر شدن (شل و سفت شدن مداوم) پاسخ می دهند. عروق گشاد شده جریان خون را به طور چشمگیری در این مناطق افزایش می دهد. این انبساط باعث فشرده سازی رگ هایی می شود که به طور معمول خون را از آلت تناسلی تخلیه می کنند و باعث کند شدن جریان خون و در نتیجه افزایش فشار خون داخل آلت تناسلی می شوند. این افزایش فشار در آلت تناسلی منجر به سفتی و نعوظ می شود.
 • ارگاسم: ارگاسم اوج لذت جنسی است. در زمان ارگاسم، تنش عضلانی در سراسر بدن بیشتر می شود و عضلات لگن منقبض می شوند و به دنبال آن انزال و پاشش اسپرم ایجاد می شود. این انقباضات منی را به مجرای ادرار وارد می کنند. انقباض عضلات اطراف مجرای ادرار، حجم منی را بیشتر از آلت تناسلی مرد می کند. دهانه مثانه نیز منقبض شده و از ورود جریان منی به سمت داخل مثانه جلوگیری می کند.

قبل از توضیح ناتوانی جنسی بهتر است نگاهی به آمار اختلالات جنسی در آقایان بیاندازیم.

انزال زودرس

سرد مزاجی

داشتن استرس و اضطراب در رابطه جنسی

ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

ناتوانی های جنسی شایع در آقایان عبارتند از:
– اختلال در انزال و تاخیر در انزال
– انزال زودرس
– تاخیر در انزال
اختلال نعوظ

بنابراین می توان ناتوانی جنسی در آقابان را به سه بخش دسته بندی کرد که شامل موارد زیر می باشد:

 • سرد مزاجی
 • ناتوانی و اختلال در نعوظ
 • اختلالات انزال
آیا به ناتوانی جنسی مبتلا می باشم ؟

آیا به ناتوانی جنسی مبتلا می باشم؟

۱ / ۷

مجرد هستید یا متاهل ؟

۲ / ۷

آیا در برقراری ارتباط با همسر خود دچار مشکل هستید ؟

۳ / ۷

آیا از رابطه جنسی با همسر خود  رضایت کافی دارید؟

۴ / ۷

آیا مبتلا به اضافه وزن، فشار خون و مشکلات قلبی عروقی هستید ؟

۵ / ۷

در هنگام رابطه جنسی از چه مشکلاتی رنج می برید؟

۶ / ۷

آیا استرس، اضطراب و افسردگی بر کیفیت روابط جنسی شما تاثیر می گذارد ؟

۷ / ۷

آیا تاکنون برای درمان اختلالات جنسی خود به متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و دستگاه تناسلی  مراجعه کرده اید ؟

Your score is

The average score is 63%

۰%

سرد مزاجی

لازمه برقراری یک ارتباط جنسی فیزیکی قوی و رضایت بخش بین مرد و زن، هماهنگی سیستم عصبی مغز و سیستم تناسلی است. در صورت عدم آمادگی سیستم عصبی و مغزی، دستگاه تناسلی قادر به شروع و ادامه یک رابطه جنسی نمی باشد.

افسردگی، اضطراب، استرس، فشارهای کاری و مشغله های روزمره در آقایان از علل سرد مزاجی است. همچنین مصرف داروهای اعصاب و روان به صورت شایع بر تشدید این وضعیت می افزاید. لازم است تا با مراجعه به متخصص اعصاب و روان و تخصص اورولوژی خوب نسبت به درمان آن اقداماتی صورت گیرد.

از دیگر علل سرد مزاجی در آقایان بیماری های سیستماتیک می باشد. این بیماری ها نیز شامل بیماری های مربوط به غدد درون ریز می باشد. اختلالات تیروئید، آدرنال، بیضه ها و دیابت از علل شایع در خصوص بروز سرد مزاجی در آقایان است.بیماری های قلبی عروقی، فشار خون، بیماری داخلی کلیه مانند نارسایی ها نیز از علل دیگر سردمزاجی در آقایان می باشد.

ناتوانی جنسی یا اختلال نعوظ در آقایان

به حالتی گفته می شود که یا مرد قادر به ایجاد نعوظ در آلت نبوده یا اینکه پس از ایجاد نعوظ در حین رابطه جنسی دچار شلی آلت یا از بین رفتن نعوظ می گردد. بنابراین در این صورت ادامه رابطه امکان پذیر نیست.

علاوه بر مشکلات اعصاب و روان و داروهای مورد استفاده مرتبط در آن ها بیماری های زیادی باعث ایجاد این اختلال می شوند.

شایع ترین این بیماری ها عبارتند از:

 • دیابت
 • فشار خون
 • بیماری های قلبی عروقی
 • مشکلات تیروئید

علت ناتوانی جنسی در آقایان چیست؟

علت شیوع ناتوانی جنسی در مردان شامل موارد زیر می باشد:

علل فیزیکی شامل:
– کاهش سطح هورمون تستوسترون
– مصرف داروهای ضد افسردگی و یا داروهای فشار خون
– سکته و یا آسیب های عصبی در پی دیابت و یا جراحی
– استعمال سیگار و دخانیات
– مصرف بیش از حد مشروبات الکلی

علل روانی عبارتند از:

 • نگرانی در خصوص عملکرد جنسی
 • مشکل در برقراری ارتباط با شریک جنسی
 • افسردگی
 • استرس و هیجان
فشار خون و ناتوانی جنسی

ناتوانی جنسی و بیماری فشار خون

یکی از علل شایع ناتوانی جنسی در آقایان بیماری فشار خون است. هم بیماری فشار خون و هم داروهای مورد استفاده در آن می توانند این اختلال را در بیماران تشدید نمایند.

از آن جایی که کنترل فشار خون در اولویت درمان این افراد است و داروهای مورد استفاده در تقویت قوه جنسی در حال حاضر تاثیر چندانی به علت تضعیف توسط داروهای ضدفشار خون ندارند، بنابراین بیماران رضایتمندی چندانی از این داروها ندارند.

تکنیک های غیر دارویی در این افراد می تواند بسیار کمک کننده بوده و باعث بهبود قوه جنسی و رضایتمندی فرد گردد.

ناتوانی جنسی و چاقی

یکی از شکایات شایع افراد چاق، کاهش تمایل جنسی و به دنبال آن اختلالات در نعوظ و ناتوانی جنسی است. این بیماران بیشتر به دنبال حل مشکل خود با مصرف داروها هستند. بافت چربی ذخیره شده در بدن به گونه ای عمل می کند که هورمون های جنسی مردانه را شکسته و اجازه رسیدن به بافت های هدف برای تحریک جنسی و شروع رابطه را نمی دهد.

اولین توصیه ما به این دوستان، اقدام جدی برای کاهش وزن و به حداقل رساندن توده های چربی ذخیره شدن در بدن است. سپس نیاز است که تکنیک های درمانی دارویی و غیردارویی برای بهبود بنیه جنسی فرد شروع شود. توصیه می شود فرد به صورت منظم و طبق تجویز متخصص آن ها استفاده و مصرف نماید. در مواردی چاقی می تواند حتی باعث ناباروری در مردان شود.

ناتوانی جنسی و مشکلات قلبی عروقی

ناتوانی جنسی و بیماری های قلبی عروقی

یکی از علل ناتوانی جنسی در آقایان وجود بیماری های قلبی عروقی است. مشابه آنچه در اختلالات عروقی قلب آقایان اتفاق می افتد، در سیستم تناسلی نیز بروز خواهد کرد. این مسئله باعث اخلال خونرسانی و اختلالات نعوظ می گردد.

این بیماران برای مشکلات قلبی عروقی خود، داروهای مختلفی مصرف می کنند که دیگر تمایل کمتری نسبت به استفاده از داروهای تقویت قوای جنسی دارند. علاوه بر این بسیاری از داروهای تقویت قوای جنسی تداخل دارویی با داروهای قلبی عروقی دارند. مصرف آن ها ممکن است باعث تشدید علائم قلبی و افزایش بروز خطر عوارض قلبی گردد.

تکنیک های غیر دارویی به لحاظ تاثیرات موضعی بر بافت های تناسلی توصیه ما به این بیماران عزیز می باشد.

ناتوانی جنسی و داروهای اعصاب و روان

تقریبا بسیاری های بیماری های اعصاب و روان و داروهای مورد استفاده در آن ها باعث ایجاد اختلال در توان جنسی آقایان می شوند. افسردگی، اضطراب، استرس، اختلالات سایکوتیک از بیماری های شایع اعصاب و روان و تقریبا تمام داروهای مورد استفاده در این بیماری های مختل کننده نعوظ می باشند.

درمان این گروه از بیماران با داروها با دلایلی از جمله تاثیر ضعیف، تداخلات دارویی داروهای تقویت جنسی با داروهای اعصاب و روان سخت است. روش های غیردارویی پپس از کاهش و به حداقل رساندن دوز داروهای اعصاب و روان پیشنهاد می شود.

ناتوانی جنسی در بیماران دیابتی

بیماری دیابت یکی از پرعارضه ترین بیماری های سیستمیک است که یکی از ارگان های درگیر کننده آن اندام تناسلی است. این بیماری شبیه عوارض چشمی، کلیوی، عصبی شدید باعث افت عملکرد جنسی در این افراد می گردد.

تاثیرات دیابت بر عروق و اعصاب ناحیه تناسلی مانع از تاثیرگذاری خوب دارودرمانی برای تقویت بنیه جنسی در دیابتی ها می شود. علاوه بر این بعلت مصرف بالای داروهای مختلف برای دیابت، از تمایل افراد برای مصرف داروهای بیشتر جهت افزایش توان جنسی، کاسته می گردد.

امروزه متدهای جدید و به روز با نتایج بسیار خوب در این بیماران وجود دارد که بیماران مبتلا به دیابت می توانند برای بهبود و درمان قدرت جنسی خود استفاده نمایند.

علت اصلی اختلال نعوظ در مردان دیابتی هنوز به طور دقیق مشخص نیست، اما واسکولوپاتی (اختلال عروق) و نوروپاتی (اختلال عصبی) به عنوان مهمترین علل اختلال نعوظ ناشی از دیابت در نظر گرفته می شوند. اختلال نعوظ در بیماران دیابتی به دلیل اختلال در عملکرد عروق اندوتلیال ایجاد شده و در نتیجه، این افراد در هنگام رابطه جنسی نعوظ ندارند.
افزایش قند خون مزمن سبب از بین رفتن فیبرهای عصبی میلین دار و بدون میلین می گردد و همچنین با ضعف در بازسازی فیبرهای عصبی همراه است. شایان ذکر است در بیماران دیابتی، ناهنجاری منتشر عروق عصبی مشهود است. در مراحل پایانی دیابت ممکن است انسداد کامل عروقی با تصلب شرایین ایجاد شود. در نتیجه، این ضایعات می توانند باعث کاهش جریان خون عروق و اعصاب گردند.
تحقیقات اخیر نشان داده اند که استرس اکسیداتیو نیز در بیماری دیابت نقش دارد. واکنش استرس اکسیداتیو ممکن است فعالیت آنتی اکسیدانی سلول ها را از بین ببرد و سبب تخریب سلولی شود. همچنین واکنش استرس اکسیداتیو می تواند منجر به اختلال در عملکرد عروقی بیماران مبتلا به دیابت گردد. آسیب عروقی در بیماران دیابتی خطر اختلال نعوظ را افزایش می دهد.
دیابت به همراه فشار خون بالا و استعمال دخانیات، خطر بیماری جنسی اختلال نعوظ را افزایش می دهد. گاهی اختلال نعوظ به دلیل دیابت تشخیص داده نشده ایجاد می شود. عدم کنترل صحیح دیابت، باعث تشدید ناتوانی جنسی و یا اختلال نعوظ در مردان می شود، اگرچه هدف اصلی درمان بیماران دیابتی، کاهش قند خون در آن ها است.

عواملی که سبب بروز ناتوانی جنسی می شود

ناتوانی جنسی چگونه بر روی مردان تاثیر می گذارد؟

مشکلات انزال، رسیدن به نعوظ و نگه داشتن آن و کاهش میل جنسی، شایع ترین مشکلاتی هستند که آقایان با آن روبرو می شوند.

• اختلالات انزال

– انزال زودرس. انزال قبل از دخول
– تاخیر در انزال. فرد به انزال نمی رسد و یا طول می کشد به انزال برسد
– انزال معکوس. در چنین شرایطی، اسپرم به جای وارد شدن به آلت تناسلی، وارد مثانه خواهد شد
علت اصلی انزال زودرس به طور قطعی مشخص نیست. اما برخی عوامل از قبیل:
استرس ، افسردگی و پایین بودن سطح اعتماد به نفس

تحقیقات نشان می دهند، کاهش سطح سروتونین می تواند در انزال زودرس و اختلالات زود انزالی تاثیر بگذارد.
تاخیر در انزال می تواند به دلیل مشکلات مزمن سلامتی، عوارض جانبی مصرف دارو و یا جراحی باشد.
انزال معکوس در مردانی دیده می شود که دچار آسیب های عصبی بیماری دیابت شده اند. مشکلات اعصاب مثانه و گردن مثانه باعث می شود اسپرم به مثانه برگردد.

• اختلالات نعوظ

اختلال نعوظ، به معنای عدم رسیدن به نعوظ و نگه داشتن آن در طول رابطه می باشد. این اختلال کاملا شایع است و عمدتا در مردان بالای چهل سال دیده می شود. از جمله علل موثر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیماری هایی که بر جریان خون تاثیر می گذارند
 • اختلالات عصبی
 • استرس، افسردگی و یا هیجان
 • آسیب ناحیه تناسلی
 • بیماری های مزمن مانند دیابت و یا فشار خون بالا
 • عادات نادرست مانند استعمال سیگار، مصرف بیش از حد الکل و یا کم تحرکی

• کاهش میل جنسی

این حالت می تواند به دلیل کاهش سطح هورمون تستوسترون باشد. تستوسترون برای تولید اسپرم، مو، عضلات و استخوان ها ضروری می باشد. کاهش میل جنسی می تواند باعث بروز افسردگی و یا اضطراب شود.
مصرف برخی داروها، ابتلا به دیابت و یا فشار خون بالا می توانند باعث کاهش میل جنسی شوند.

ناتوانی جنسی در مردان چگونه تشخیص داده می شود؟

جهت تشخیص ناتوانی جنسی، اورولوژیست به معاینه فیزیکی بیمار می پردازد. تست های فیزیکی از قبیل:

– – آزمایش خون، جهت بررسی سطح هورمون تستوسترون، قند خون و یا کلسترول
– بررسی فشار خون
– معاینه مقعدی، به منظور بررسی پروستات
– بررسی بیضه ها و آلت تناسلی
پزشک هم چنین به بررسی سوابق پزشکی، جنسی و علائم و نشانه ها می پردازد.

بیمار نباید از مطرح کردن مشکلات و سوالات خود خجالت بکشد و صادقانه به سوالات پاسخ دهد.

اقدامات قبل از درمان ناتوانی جنسی

• متقاعد بودن برای مراجعه به پزشک و درمان این عارضه
• مراجعه به روانشناس و بهره گیری از راهکارهای اصولی
• دارا بودن روحیه همکاری و پایداری در جریان درمان
• برطرف کردن بیماری‌های زمینه‌ای و چاقی مفرط
• بکارگیری روشهای پیشنهادی و مصرف داروهای تجویز شده

• تلاش در جهت برطرف کردن علل مشخص شده توسط پزشک
• انجام تمامی تمرینات و توصیه های ارائه شده از سوی متخصصان
• اقدام برای انجام امور پاراکلینیکی
• انجام کاورنوگرافی در زمان‌های تعیین شده از سوی متخصص
• انجام سونوگرافی داپلر

ماوراطب دکتر قیومی - مشاوره آنلاین

چه درمان هایی برای ناتوانی جنسی در آقایان وجود دارد؟

در بسیاری از موارد، ناتوانی جنسی در مردان با شناسایی علل فیزیکی و روانی و درمان شرایط، برطرف می شود. روش های درمانی که برای بیمار در نظر گرفته می شوند، عبارتند از:

تغییر سبک زندگی

در مرحله نخست درمان توصیه به کاهش وزن با اصلاح رژیم غذایی و کاهش مصرف چربی‌ها، قطع مصرف الکل و همچنین افزایش فعالیت بدنی با گنجاندن ورزش منظم در برنامه هفتگی می‌گردد. کلیه مواد مرتبط با دخانیات ( شامل سیگار، تریاک، قلیان و …) باید به طور جدی قطع گردند.

استفاده از پمپ هوا و یا وکیوم

استفاده از پمپ خلا یا وکیوم یکی دیگر از گزینه ‌های درمانی است. برای استفاده از این پمپ ها، افراد لوله‌ را روی آلت خود قرار می دهند و سپس تمام هوای داخل لوله به ‌سمت خارج تخلیه می شود. این کار، جریان خون را در آلت تناسلی تشدید کرده و فرد را به حالت نعوظ سوق می دهد.

داروهای تزریقی داخل آلت

در تزریق داروهایی مانند پاپاورین یا آلپروستادیل یا فنتولامین به تنهایی یا به صورت ترکیبی داخل آلت می‌گردد. این داروها باید اندکی پیش از هربار نزدیکی توسط بیمار داخل آلت تزریق گردد. البته برای این کار پس از آنکه دوز مصرفی دارو توسط پزشک مشخص شد به بیمار آموزش لازم برای تزریق داده می‌شود.

باید دقت کرد که این داروها باید داخل بدنه آلت در مکان‌های مشخص تزریق گردند و از تزریق عضلانی یا وریدی آنها باید جدا پرهیز کرد. از عوارض شایع این روش درمانی می‌توان به درد و سفتی محل تزریق و پریاپیسم اشاره نمود. پریاپیسم جدی ترین و خطرناک ترین عارضه‌ این گروه از داروهاست و به ارکشن یا نعوظی که بیش از ۴ ساعت طول کشیده گفته می‌شود.

بنابراین اگر کسی که این داوها را مصرف می‌کند دچار سفتی آلت به مدت ۴ ساعت شد باید به صورت اورژانسی برای برطرف کردن تورم آلت به اورژانس مراجعه نماید.

مشاوره عروقی

در موارد ناتوانی جنسی با منشاء عروقی که دو عامل شایع آن نشت وریدی و تنگی شریان آلت هستند باید مشاوره عروقی انجام شود و در صورت امکان اگر خون رسانی به آلت به علت تنگی شریان مختل شده باید محل تنگی رفع گردد. متأسفانه درمان داروئی برای موارد بامنشاء نشت وریدی وجود ندارد و در موارد شدید آن باید عمل جراحی و تعبیه پروتز به عنوان درمان نهائی است.

درمان ناتوانی جنسی با شاک ویو تراپی

شاک ویو تراپی

شاک‌ویوتراپی روشی می باشد که رگ‌سازی را تحریک و رگ موجود را ضخیم‌تر می‌کند. این رگ‌سازی باعث می‌شود تا قوای جنسی بازیابی شده و دیگر نیازی به استفاده از دارو نمی‌باشد. ماندگاری این روش تا حداقل سه سال ثابت شده است و در صورت لزوم قابل تکرار است. به این دلیل که این روش با امواج مکانیکی متمرکز عمل می‌کند روی رگ‌های نواحی دیگر بدن تأثیری ندارد.

تاکنون هیچ عارضه جانبی برای این درمان گزارش نشده است و همچنین فاقد درد می‌باشد. 

چگونگی انجام شاک ویو تراپی

در شاک‌ ویو تراپی، امواج انرژی با شدت بالا اما کوتاه که سریعتر از سرعت صداها در بافت های بدن حرکت می‌کنند. درمان شاک‌ ویو  باعث بروز واکنش التهابی در بافت تحت‌درمان از طریق شاک‌ویو تراپی می‌شود. بدن از طریق افزایش گردش خون و متابولیسم در ناحیه تحت‌تاثیر واکنش‌ نشان می‌دهد و از این طریق باعث سرعت بخشیدن به روند بهبود بدن می‌شود.

مراحل شاک ویو تراپی

مرحله اول

محل دقیق درمان از طریق لمس تعیین می شود.

مرحله دوم

 بر روی ناحیه تعیین شده به میزان کافی ژل قرار داده می شود. استفاده از ژل برای انتقال کارآمد امواج صوتی ضروری است.

مرحله سوم

دستگاه شاک ویو تراپی به آرامی بر روی محل مورد نظر قرار داده می شود و دکمه ی شروع فشار داده می شود. و درمان انجام می شود.

مرحله اول شاک ویو تراپی
مرحله دوم شاک ویو تراپی
مرحله سوم شاک ویو تراپی


کاشت پروتز داخل آلت


کاشت پروتز آلت تناسلی امروزه به عنوان آخرین روش درمانی در ناتوانی های جنسی که به مصرف دارو جواب نداده است توصیه می شود. در این روش پروتز های قابل اتساع با پمپ و یا پلاستیکی انعطاف پذیر در داخل اجسام کاونروزا آلت کاشته می شوند و فرد موقع مقاربت و با ایجاد نعوظ مصنوعی کار خود را انجام می دهد.
از عوارض پروتز به عنوان جسم خارجی ایجاد عفونت و درد والتهاب محل مخصوصاً در بیماران دیابتی را می توان ذکر کرد.

هورمون درمانی

پایین بودن سطح هورمون تستوسترون، با مصرف مکمل های هورمونی برطرف می شود. این روش می تواند به صورت تزریقی و یا ژل باشد.

درمان اختلالات جنسی با تمرینات کگل

تمرینات کگل در آقایان

پس از اینکه عضله کف لگن را پیدا کردید، باید آن را تمرین دهید :

• عضله را سفت کنید و به مدت ۵ تا ۶ ثانیه نگه دارید.
• عضله را رها کنید تا ریلکس شود.
• در هر نوبت ۱۰ تا ۲۰ بار این کار را انجام دهید.
• ۳ تا ۴ بار در روز نوبت های تمرینی را تکرار کنید.
• سه ماه این تمرینات را روزانه انجام دهید.

درمان ناتوانی جنسی با دستگاه ارکتوفیکس

تحت لیسانس امریکا، بدون عوارض، جوابدهی ۱۰۰درصدی
دستگاه ارکتوفیکس امریکایی که از سوی افراد حاضر در کنگره بین المللی Tethered Spinal Cord Syndro and Myelomeningocele مورد تحسین بالایی قرار گرفته است، به عنوان بهترین روش درمان ناتوانی جنسی آقایان و اختلال نعوظ شناخته می شود. بهره مندی از مزایای دستگاه ارکتوفیکس، نه تنها جنبه درمانی، بلکه جوانب زیبایی و جوانسازی جنسی را هم به همراه دارد.

 • درمان بدون نیاز به بیهوشی، بدون تزریق دارو و با مالیدن پماد بی حسی موضعی انجام می شود.
 • در این روش هیچ ماده ی شیمیایی وارد خون یا بافت نمی گردد و هیچ اثر مخربی بر بافت های دیگر ندارد.
 • اثری روی جر یان خون سیستمیک ندارد.
دستگاه ارکتوفیکس
صدای رضایت مراجعه کننده عزیز پس از درمان ناتوانی جنسی توسط دکتر قیومی را می شنویم.
ویس رضایت

آیا راهی برای پیشگیری از بروز ناتوانی جنسی در مردان وجود دارد؟

با این که راه قطعی برای پیشیگیری از ناتوانی جنسی وجود ندارد، اما می توان با شناسایی علت بروز این قبیل مشکلات، به فهم بهتر شرایط کمک کرد. جهت داشتن عملکرد جنسی خوب، توصیه می شود سلامت قلب و عروق حفظ شود.
رعایت موارد زیر نیز می تواند مفید باشد:
– دنبال کردن اقدامات درمانی
– محدود کردن مصرف مشروبات الکلی
– کنار گذاشتن استعمال سیگار و دخانیات
– داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل
– اهمیت دادن به ورزش و داشتن فعالیت بدنی در طول روز
– درمان مشکلات روانی و فیزیکی
– ارتباط بهتر با شریک جنسی و جلوگیری از ابتلا به عفونت جنسی

علت اختلالات جنسی

چه اقداماتی سبب بهبود کیفیت روابط جنسی می گردد؟

بهبود کیفیت روابط جنسی با اقدامات ذیل امکان پذیر می باشد:

 • ورزش روزانه
 • رژیم غذایی مناسب
 • پرهیز از استرس و اضطراب
 • ممانعت از برقراری ارتباط جنسی در زمان خستگی مثلا انتهای شب
 • استحمام و استراحت قبل از رابطه جنسی
 • پرهیز از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی
 • درمان منظم بیماری های سیستمیک مانند قند، فشار خون و…

هزینه درمان ناتوانی جنسی در مردان

در رابطه با هزینه درمان ناتوانی جنسی در مردان باید بگوییم که نوع درمان و روشی که بهترین متخصص اورولوژی در اهواز برای شما انتخاب می کند بسیار تاثیر گذار است. برای مثال اگر جراحی پروتز آلت تناسلی انجام دهید این پروتز ها کاملا وارداتی بوده و قیمت هر شرکت با سایر شرکت ها متفاوت خواهد بود. در نتیجه هزینه درمان ناتوانی جنسی با توجه به نوع اختلال شما، دستمزد پزشک، هزینه جراحی، هزینه آزمایشات و داروها و همچنین منطقه شما متفاوت می باشد.

هزینه درمان ناتوانی جنسی در مردان

سوالات متداول در زمینه ناتوانی های جنسی در مردان

کلام آخر

در پایان این که ناتوانی جنسی، اختلالی است شایع در مردان، که با بالا رفتن سن، بیشتر می شود. این اختلال می تواند علل روانی و یا فیزیکی داشته باشد. شناسایی این عوامل و درمان های موثر می تواند به رفع ناتوانی جنسی در مردان کمک کند.
اختلال در انزال، اختلال در نعوظ و کاهش میل جنسی، سه نوع اصلی ناتوانی جنسی در مردان هستند. گاهی ممکن است فرد دچار انزال زودرس شود و یا رسیدن به انزال با تاخیر صورت بگیرد. در برخی دیگر، فرد به مرحله نعوظ نمی رسد. گاهی ممکن است فرد به دلایلی میلی برای برقراری رابطه نداشته باشد.
تمامی اختلالات گفته شده می توانند باعث بروز مشکلات روانی مانند افسردگی و یا اضطراب شوند. توصیه می شود حتما جهت درمان این قبیل مشکلات به پزشک مراجعه شود.

راه های ارتباطی با ما

دکتر محمدهادی قیومی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و دستگاه تناسلی (نازایی)
فارغ التحصیل از دانشگاه تهران
آدرس ما:

اهواز، کیانپارس، پهلوان غربی، ساختمان نگین پارس، طبقه چهارم، واحد دو

شماره تماس:

اهواز کیانپارس  09392682957

تهران فرمانیه ۰۹۱۲۰۹۹۴۱۶۰

دکتر هادی قیومی

دکتر هادی قیومی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و دستگاه تناسلی (نازایی) فارغ التحصیل از دانشگاه تهران
برچسب ها:

مقالات مرتبط

درمان اختلال نعوظ در مردان با روش قطعی

درمان اختلال نعوظ در مردان با روش قطعی

درمان اختلال نعوظ نه تنها باعث بهبود روابط زناشویی می‌شود بلکه می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس و کیفیت زندگی کمک کند. بنابراین، آگاهی از روش‌های مختلف درمانی امری ضروری است. اختلال در نعوظ اگر به صورت مکرر رخ دهد، می تواند نشانه مشکلی در سلامت فرد باشد که نیاز به...

جوانسازی جنسی در آقایان

جوانسازی جنسی در آقایان

امروزه با توجه به پیشرفت عظیمی که در علم پزشکی رخ داده است می توان با استفاده از جدیدترین دستگاه های دنیا آقایان به نتیجه ای مطلوبی که از ظاهر دستگاه تناسلی خود دارند برسند و هم چنین جراح زیبایی مردان که متخصص اورولوژیست می باشد آن ها را در این امر یاری می کند. در...

درمان کجی آلت تناسلی مردان

درمان کجی آلت تناسلی مردان

کجی آلت تناسلی چیست و چگونه ایجاد می شود؟ علت کج شدن آلت تناسلی مردان چیست؟ درمان کجی آلت تناسلی از چه راه هایی صورت می گیرد؟ درمان کجی آلت تناسلی با طب سنتی امکان پذیر است؟ جراحی کجی آلت تناسلی چه عوارضی دارد؟ هزینه درمان کجی آلت تناسلی به چه صورتی محاسبه می شود؟‌...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۱۰ دیدگاه ها
 1. دکتر جان من ۱۶ سالمه و تا الان حالت نعوذ بهم دست نداده و ختی تحریک جنسی تو خواب هم نداشتم آیا من مرد نیستم ؟

  پاسخ
  • با سلام باید سایر عوامل از نزدیک و با معاینه و آزمایش های مختلف بررسی شود تا نتیجه قطعی اعلام شود دوست عزیز

   پاسخ
 2. مطلب خوبی بود اطلاعاتم زیاد شد

  پاسخ
  • با تشکر از همراهی شما دوست گرامی

   پاسخ
 3. دکتر جان فقط برای اهوازیا درمان دارید ؟ ما کرج هستیم

  پاسخ
  • با سلام خیر در تهران هم درمان انجام میشه جناب

   پاسخ
 4. dr jan hazine darman ba dastgah orktofiks chande? niaz hast harchanvaghy yebar anjam beshe ?

  پاسخ
  • با سلام برای اطلاع از هزینه ها و تعیین وقت مشاوره با ما تماس بگیرید
   اهواز کیانپارس ۰۹۳۹۲۶۸۲۹۵۷

   تهران فرمانیه ۰۹۱۲۰۹۹۴۱۶۰

   پاسخ
 5. با سلام آقای دکتر قیومی بنده به مدت یکسال هست که ازدواج کردم ولی میلی به همسر ندارم آیا با دستگاه ارکتوفیکس درمان میشم ؟ نمی خوام زندگیم از هم بپاشه لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • با سلام ممنون از همرامی شما دوست عزیز
   بله لطفا با شماره های مطب جهت تعیین وقت مشاوره تماس بگیرید
   شماره مطب دکتر قیومی

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *