دکتر محمدهادی قیومی » درمان ناتوانی جنسی در مردان » زود انزالی در مردان از علت تا درمان
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

زود انزالی در مردان از علت تا درمان

انزال زودرس به انگلیسی Premature ejaculation (PE) به حالتی گفته می شود که قبل از مقاربت یا کمتر از یک دقیقه بعد از شروع رابطه جنسی به ارگاسم می رسید. زمان مشخصی برای انزال مرد در حین رابطه جنسی وجود ندارد، اما اگر به این زودی انزال کنید و نعوظ خود را از دست بدهید، ممکن است شما و همسرتان احساس کنید زمان کافی برای لذت بردن از رابطه جنسی را ندارید. زودانزالی مردان یک مسئله جدی در رابطه جنسی برای زوجین است که گاه می تواند ناامید کننده و حتی شرم آور باشد، اما یک مسئله رایج برای مردان است. بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از مردان در دوره ای از زندگی خود به زودانزالی مبتلا می شوند. بنابراین، به خاطر داشته باشید – اگر فقط گاهی اوقات اتفاق بیفتد، جای نگرانی نیست. در ادامه این مطلب از سایت دکتر محمدهادی قیومی قصد داریم بیشتر به علت زودانزالی در مردان، درمان انزال زودرس مردان و… بپردازیم با ما همراه باشید.

زود انزالی

علت زود انزالی مردان

طبق بررسی های انجام شده علت زودانزالی در مردان به طور دقیق مشخص نیست. اما به طور کلی عملکرد مغز می تواند یکی از مهم ترین عوامل موثر در زمان انزال در مردان باشد. مردانی که سطح پایینی از سروتونین شیمیایی در مغزشان دارند، زمان کمتری برای انزال نیاز دارند. علاوه بر این می توان موارد زیر را جزو علت زود انزالی در مردان شمرد:

  • فشار
  • افسردگی
  • اضطراب
  • مشکلات زناشویی
  • عدم اعتماد به نفس
  • کاهش سطح هورمون های جنسی
  • التهاب یا عفونت در پروستات یا مجرای ادرار
  • ویژگی های ژنتیکی که از والدین خود به ارث برده اید

در برخی موارد زود انزالی می تواند برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ (ED) مشکل ساز باشد. این زمانی است که آلت تناسلی برای رابطه جنسی به اندازه کافی سفت نمی ماند. مردانی که نگران از دست دادن نعوظ خود هستند، ممکن است برای انزال عجله کنند. ترک کردن این عادت سخت است. درمان اختلال نعوظ در مردان ممکن است باعث از بین رفتن انزال زودرس شود. برای درمان خانگی زود انزالی و یا دارو برای درمان زود انزالی گزینه های دارویی زیادی وجود دارد.

زود انزالی چند دقیقه است

بهترین حالت و ایده آل ترین زمانی که یک رابطه جنسی می تواند طول بکشد چیزی در حدود ۳ الی ۱۰ دقیقه می باشد. طبق تحقیقات انجام شده به طور کلی مردان به نسبت زنان زودتر به انزال و ارگاسم می رسند. در حدود ۳ دقیقه بعد از شروع رابطه جنسی مردان به انزال می رسند. زودانزالی در حالتی است که کمتر از این زمان و در حدود یک دقیقه یا کمتر بعد از شروع رابطه جنسی مرد به انزال برسد. در این حالت مرد دچار انزال زودرس می باشد و باید درمان شود.

بهترین راه برای درمان زودانزالی

برای درمان زودانزالی در مردان روش های گوناگون وجود دارد. عده ای از افراد برای درمان زود انزالی به دنبال روش های درمان خانگی زود انزالی می باشند. و عده ای نیز با مراجعه به بهترین متخصص اورولوژی در اهواز، تهران یا دیگر شهرستان ها به دنبال آمپول درمان زودانزالی، قرص درمان زود انزالی و… هستند. در پاسخ به این سوال که بهترین راه برای درمان زود انزالی مردان چیست می توان به موارد و راهکارهای زیر اشاره کرد.

ارتباط با بهترین دکتر اورولوژی در اهواز و تهران

دکتر محمدهادی قیومی

جهت درمان زودانزالی

شماره تماس مطب دکتر قیومی

نود و پنج درصد از مردان با تکنیک های رفتاری که به کنترل انزال کمک می کند، می توانند برای درمان زود انزالی خود اقدام کنند. برای استفاده از تکنیک های رفتاری راهکارهای زیر توصیه می شود:

راهکار اول: توقف کنید دوباره شروع کنید

در این روش شما یا همسرتان آلت تناسلی خود را تحریک می کنید تا زمانی که احساس کنید قرار است به ارگاسم برسید. تحریک را برای حدود ۳۰ ثانیه یا تا زمانی که احساس از بین برود متوقف کنید. تحریک را دوباره شروع کنید و سه یا چهار بار دیگر قبل از انزال تکرار کنید.

راهکار دوم: فشار دادن آلت تناسلی

این روش نیز مانند روش شروع و توقف عمل می کند. اما، زمانی که احساس می کنید در حال رسیدن به ارگاسم هستید، شما یا همسرتان سر آلت تناسلی خود را فشار می دهید تا زمانی که نعوظ را از دست بدهید. این کار را چند بار قبل از انزال تکرار کنید.

راهکار سوم: عضلات خود را تقویت کنید

عضلات ضعیف کف لگن گاهی اوقات ممکن است به زودانزالی منجر شود. تمرینات کگل ممکن است به تقویت آنها کمک کند. با توقف ادرار در وسط جریان، عضلات مناسب را برای سفت کردن پیدا کنید. آنها را به مدت ۳ ثانیه محکم نگه دارید و سپس آنها را به مدت ۳ ثانیه رها کنید. این کار را ۱۰ بار، حداقل سه بار در روز انجام دهید.

راهکار چهارم: از کاندوم استفاده کنید

استفاده از کاندوم حین رابطه جنسی ممکن است به اندازه کافی حساسیت شما را از بین ببرد تا بتوانید بیشتر در حین رابطه دوام بیاورید و نعوظ خود را حفظ کنید.

اگر هیچ یک از این روش ها به اندازه کافی کمک نکرد، ممکن است متخصص اورولوژی مصرف دارو برای درمان زود انزالی را به شما توصیه کند. در حالی که هیچ دارویی به طور خاص برای درمان زودانزالی تایید نشده است، داروهای مورد استفاده برای درمان موارد دیگر ممکن است در برخی موارد کمک کننده باشند.

انزال زودرس در مردان

دارو برای درمان زودانزالی

برای درمان زود انزالی استفاده از قرص برای زودانزالی و یا آمپول برای زودانزالی رایج است. برخی از داروهایی که برای درمان زودانزالی می توانند مفید باشند را در ادامه بیان کرده ایم.

داروهای ضد افسردگی

یک عارضه جانبی برخی از مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) ارگاسم تاخیری است. اما این داروها عوارض جانبی نیز دارند که شامل حالت تهوع و خواب آلودگی می شود. همچنین این داروها می توانند باعث کاهش میل جنسی در شما شوند. بنابراین، این امکان وجود دارد که یک مشکل را با مشکل دیگری مبادله کنید. شما و پزشکتان تصمیم خواهید گرفت که چه چیزی برای شما مناسب است.

ترامادول

تزامادول یک مسکن است که می تواند انزال را به تاخیر بیندازد. اگر داروهای ضد افسردگی کمکی نکنند، ممکن است تجویز شود. این دارو اعتیاد آور است، بنابراین ممکن است گزینه مناسبی نباشد.

کرم ها یا اسپری های بی حس کننده

کرم ها و اسپری تاخیری را روی سر آلت تناسلی خود قرار می دهید تا حساسیت کمتری داشته باشد. بگذارید حدود ۳۰ دقیقه بماند. باید قبل از رابطه جنسی شسته شود تا نعوظ خود را از دست ندهید یا باعث از دست دادن حس برای شریک زندگی خود نشوید.

داروهای اختلال نعوظ

این داروها همچنین ممکن است به مردان در حفظ نعوظ کمک کنند. آنها شامل سیلدنافیل سیترات (ویاگرا)، تادالافیل (سیالیس)، یا واردنافیل HCI (لویترا) هستند.

دکتر هادی قیومی

دکتر هادی قیومی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و دستگاه تناسلی (نازایی) فارغ التحصیل از دانشگاه تهران
برچسب ها:

مقالات مرتبط

دیر انزالی یا انزال تاخیری در مردان

دیر انزالی یا انزال تاخیری در مردان

دیر انزالی که به آن انزال دیر رس، انزال تاخیری و یا ارگاسم تاخیری نیز گفته می‌شود، نوعی اختلال جنسی است که در آن، فرد در طول رابطه جنسی، به ارگاسم نرسیده و یا پس از پایان رابطه، ارضا نشده باشد. در این نوع اختلال جنسی با وجود تحریک و برانگیختگی جنسی در فرد، مایع منی در...

درمان کجی آلت تناسلی مردان

درمان کجی آلت تناسلی مردان

‌ ‌ کجی آلت تناسلی چیست و چگونه ایجاد می شود؟ علت کج شدن آلت تناسلی مردان چیست؟ درمان کجی آلت تناسلی از چه راه هایی صورت می گیرد؟ درمان کجی آلت تناسلی با طب سنتی امکان پذیر است؟ جراحی کجی آلت تناسلی چه عوارضی دارد؟ هزینه درمان کجی آلت تناسلی به چه صورتی محاسبه می...

درمان اختلال نعوظ در مردان

درمان اختلال نعوظ در مردان

اختلال نعوظ در مردان یک عدم توانایی برای حفظ نعوظ برای انجام دخول است. بسیاری از مردان در طول زندگی خود به دلیل استرس، این اختلال را تجربه می کنند. اختلال در نعوظ اگر به صورت مکرر رخ دهد، می تواند نشانه مشکلی در سلامت فرد باشد که نیاز به درمان دارد. همچنین می تواند...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *